Manká a škody na majetku, krádež majetku (daňové a účtovné hľadisko, DPH)

Obsah
9.31 strany
Zákon o dani z príjmov upravuje daňové posúdenie pre manko a škodu na majetku v paragrafoch §19 ods.3 pism. d), §19 ods.3 pism. g), §21 ods.2 pism. e).

Škoda je definovaná v §26 ods.6 zákona o účtovníctve ako neodstrániteľné poškodenie, zničenie, odcudzenie alebo strata majetku. Účtovanie mánk a škôd upravuje §68 postupov účtovania PÚ a do 31.12.2014 aj §72 postupov účtovania v PÚ:

549 – Manká a škody  –  [§68 ods.8 Postupov účtovania v PÚ] sa účtuje neodstrániteľné poškodenie alebo zničenie zásob alebo krádež zásob. Na tomto účte sa účtuje aj DPH, ktorú je účtovná jednotka povinná v súlade s §53 ods.5 Zákona o DPH odviesť.

 

POZOR §72 postupov účtovania PÚ,

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

7

8.4€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.
Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.Autor článku

  • Ing. Ivana Glazelová
  • Ing. Glazelová Ivana
    Daňový poradca osv. 1039/2014 . Členka Slovenskej komory daňových poradcov. Absolventka Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, odbor Bankovníctvo. Dlhoročná prax v oblasti auditu ako asistent audítora. Dlhoročná prax v oblasti daní a účtovníctva.

Komentáre su uzatvorené.