Použije sa zrážková daň pri výplate úrokov do zahraničia?

Obsah
1.53 strany
Slovenská spoločnosť (daňovník podľa §2 ods.d ZDP) prijala pôžičku od spoločnosti vo výške 1 000 000 eur pri úrokovej sadzbe 3,5 %. Spoločnosti sú personálne prepojené, pričom poskytovateľ je daňovník usadený v inom členskom štáte a to vo Francúzsku a sú prepojený viac ako 24 mesiacov pred úhradou úrokov. V roku 2018 jej vyplatí úrok v hodnote 35 000 eur. Je daňovník vyplácajúci takýto úrokový výnos z pôžičky zraziť daň pri úhrade?

Riešenie:

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

8

9.6€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.




Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.



Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.



Autor článku

  • Ing. Vladimír Ozimý
  • Ing. Vladimír Ozimý
    Člen slovenskej komory daňových poradcov, lektor, autor viacerých odborných článkov v odborných publikáciach.