Tovar kúpený v inom členskom štáte, použitý na poskytnutie služby v inom členskom štáte – podlieha DPH?

Osoba registrovaná pre daň v SR  kúpi prístroj – na účely DPH je tovarom, od osoby s IČ DPH z Nemecka. Uvedený prístroj  použije na poskytovanie služieb v Nemecku, teda nedochádza k premiestneniu vlastného tovaru slovenského platiteľa do SR.

Je nutné, aby tento tovar – prístroj bol zdanený v SR podľa §69 ods.6  zákona o DPH ?
Riešenie:
Slovenská spoločnosť, ktorá použije tovar na účely svojho podnikania v Nemecku, kde tento tovar aj kúpi, nemusí tovar – prístroj prepraviť na územie SR. Predmet DPH bude v takom prípade mimo SR – v SR nevzniká predmet DPH podľa §2 ods.1 zákona o DPH. Predmet DPH vzniká len v Nemecku.

Slovenská spoločnosť v rámci svojej služby, …

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

9

10.8€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.
Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.Autor článku

  • Ing. Beáta Jarošová
  • Ing. Beáta Jarošová
    Pracuje vo finančnej správe od roku 1993, na Žilinskej univerzite v Žiline, absolvovala externé doktorandské štúdium v odbore Odvetvové a prierezové ekonomiky,bola jej udelená vedecko akademická hodnosť PhD. Je tiež interným lektorom Akadémie finančnej správy. Je znalcom z odvetvia účtovníctvo a daňovníctvo, dlhoročne sa venuje publikačnej a lektorskej činnosti so zameraním na daň z pridanej hodnoty.