Predaj nehnuteľnosti, ktorú mala fyzická osoba zaradenú v obchodnom majetku – na svoju živnosť.

Obsah
0.32 strany
 

Fyzická osoba kúpila v roku 2005 nehnuteľnosť, ktorá bola zapísaná do katastra 15.11.2005. Táto nehnuteľnosť bola u FO zaradená do obchodného majetku. 5.5. 2013 vyradila fyzická osoba túto nehnuteľnosť z obchodného majetku.

Ak sa rozhodne predať fyzická osoba túto nehnuteľnosť do konca roka 2017 pôjde o príjem oslobodený od dane z príjmov?

Riešenie:

Keďže od vyradenia z obchodného majetku ( §9 ods.5) neuplynulo viac ako 5 rokov, pôjde o zdaniteľný príjem ( Príklad: Zdanenie predaja nehnuteľnosti – čo vstupuje do základu dane?).

Aby fyzická osoba dosiahla svoje oslobodenie o dane z príjmov, musí predať nehnuteľnosť po 5.5.2018

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

9

10.8€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.




Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.



Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.



Autor článku

  • Ing. Vladimír Ozimý
  • Ing. Vladimír Ozimý
    Člen slovenskej komory daňových poradcov, lektor, autor viacerých odborných článkov v odborných publikáciach.

Komentáre su uzatvorené.