Oprava DPH podaním dodatočného daňového priznania

Podľa  §25 zákona o DPH nepostupuje platiteľ dane v prípade nesprávne uplatnenie sadzby dane, resp. oslobodenia od dane. V takom prípade je potrebné opravu vykonať podaním dodatočného daňového priznania k zdaňovaciemu obdobiu, v ktorom k dodaniu došlo.

Nesprávne fakturované množstvo tovaru

Platiteľ dane mal dodať v zmysle zmluvy inému platiteľovi dane 10 kusov výrobkov v cene 100 eur za kus, DPH 20 eur, v celkovej cene s DPH 1200 eur. Dodávku v dohodnutom množstve aj realizoval, na faktúre však uviedol, že dodal 12 kusov výrobkov, t.j. celková fakturovaná suma bola 1 440 eur, z toho DPH 240 eur.  Uvedenú sumu DPH dodávateľ aj priznal v daňovom priznaní. Odberateľ uvedený rozdiel vo fakturovanej sume reklamoval.

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

9

10.8€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.
Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.Autor článku

  • Ing. Beáta Jarošová
  • Ing. Beáta Jarošová
    Pracuje vo finančnej správe od roku 1993, na Žilinskej univerzite v Žiline, absolvovala externé doktorandské štúdium v odbore Odvetvové a prierezové ekonomiky,bola jej udelená vedecko akademická hodnosť PhD. Je tiež interným lektorom Akadémie finančnej správy. Je znalcom z odvetvia účtovníctvo a daňovníctvo, dlhoročne sa venuje publikačnej a lektorskej činnosti so zameraním na daň z pridanej hodnoty.

Komentáre su uzatvorené.