§ 5 – komentár k zákonu o DPH

Článok je neaktuálny. Účinnosť článku (od 1 Jul, 2021 - *)  
Tento článok obsahuje komentár k §5 Zákona o dani z pridanej hodnoty, príklady a súdne rozhodnutia. Celý obsah komentára k dani z pridanej hodnoty nájdete tu.
Registrácia zahraničného podnikateľa na daň – podmienky
Povinnosť podať žiadosť o registráciu za platiteľa dane sa vzťahuje aj na zahraničného podnikateľa z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, ktorý nemá v tuzemsku sídlo (právnická osoba), miesto podnikania (fyzická osoba) ani prevádzkareň (právnická osoba alebo fyzická osoba) ako stále miesto podnikania, ktoré má personálne a materiálne vybavenie potrebné na výkon činnosti, avšak vykonáva v tuzemsku činnosť, ktorá je predmetom dane, napr.

  • dodá tovar v tuzemsku,
  • poskytne (dodá) službu v tuzemsku,

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

9

10.8€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.
Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.Autor článku

  • Ing. Zdenka Jablonková
  • Ing. Zdenka Jablonková
    Je dlhoročnou odborníčkou v oblasti dane z pridanej hodnoty a zaoberá sa ňou od jej zavedenia v Slovenskej republike 1. januára 1993.

Komentáre su uzatvorené.