§ 28 Poštové služby – komentár k DPH

Tento článok obsahuje komentár k §28 zákona 222/2004 Zákona o dani z pridanej hodnoty a príklady. Celý obsah komentára k dani z pridanej hodnoty nájdete tu.

Podľa smernice o spoločnom systéme DPH môžu byť oslobodené od dane poštové služby poskytované verejnou poštou vo verejnom záujme. Takéto služby poskytuje Slovenská pošta, a.s. Ňou poskytované univerzálne poštové služby sú oslobodené od dane. Univerzálne poštové služby sú definované v zákone 324/2011 Z.z. o poštových službách. Cit. zákon upravuje napr. podmienky poskytovania poštových služieb a poštového platobného styku na trhu poštových služieb, rozsah a podmienky poskytovania a financovania univerzálnej služby a práva a povinnosti jej poskytovateľa a jej užívateľa.

Univerzálna služba je ponuka poštových služieb, …

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

9

10.8€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.
Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.Autor článku

  • Ing. Zdenka Jablonková
  • Ing. Zdenka Jablonková
    Je dlhoročnou odborníčkou v oblasti dane z pridanej hodnoty a zaoberá sa ňou od jej zavedenia v Slovenskej republike 1. januára 1993.

Komentáre su uzatvorené.