Inteligentné zákony
Prechodné ustanovenia, výnimky, nadväznosti a novelizácie zvládnete inteligentnejšie!
Hľadajte podľa čísla (napr. 2003/595 alebo 595/2003), alebo názvu zákona
Načítanie odkazov Analýza súvislostí Zvýraznenie zmien Navigácia zmien Notifikácie História
Viac o funkciách

Len 1€ mesačne

  • Súvisiace paragrafy TOP
  • História paragrafu s porovnaním zmien
  • Neobmedzené otváranie odkazov
  • Neobmedzená navigácia zmenami
  • Notifikácie
  • Poznámkovanie
Výhodný balík s publikáciou
Intligentné + Daňové zákony 2019

Ideálne pre účtovníkov
Úplné znenia okamžite po novelizácii aj s porovnaním zmien

Odporúčame: Denník daňových zmien

Takto Vám pomôžu inteligentné funkcie

 

nacitanie_odkazov3

Načítanie odkazov – rýchle štúdium nadväzností

Tvrdým orieškom pri čítaní zákona sú nekonečné odvolávky (odkazy) na iné paragrafy. Pre inteligentné zákony to nie je problém! Ak sa v texte vyskytuje odkaz na iný paragraf či zákon, načítame ho v okienku nad študovaným textom. Rovnako sa dajú v okienku nad textom otvoriť odkazy na poznámky, ktoré sú inak až pod zákonom, a odkazy v nich (ktoré odkazujú najmä na iné zákony). Aj v už otvorených okienkach môžete otvárať odkazy na ďalšie a ďalšie paragrafy. Takto môžete študovať naraz viacero paragrafov aj z rôznych zákonov.

suvisiace_paragrafy

Analýza súvislostí – súvisiace paragrafy

Niekedy čítate text zákona a myslíte si, že ste už zistili ako to v zákone je. Poznáte však všetky prechodné ustanovenia, výnimky a nadväznosti v iných paragrafoch? Práve toto odhalia súvisiace paragrafy, pretože v daňových zákonoch je väčšina paragrafov prepletená s inými.

Inteligentné zákony analyzujú súvislosti medzi paragrafmi. Pri každom paragrafe si môžete otvoriť zoznam paragrafov, ktoré s daným paragrafom nejak súvisia. Takto si ľahko naštudujete problematiku, naprieč celým zákonom. Kým doteraz poznali súvislosti len špecialisti po dlhodobom štúdiu, inteligentné zákony Vám ich zobrazia na jeden klik. Navyše, text súvisiacich paragrafov môžete otvoriť v okienkách a plynule čítať súvisiace časti zákona vedľa seba.

porovnanie_zmien2

Porovnávanie a zvýraznenie zmien

Daňové obdobie je zvyčajne zhodné s kalendárnym rokom. U nás preto nájdete okrem porovnania po jednotlivých novelách aj medziročné porovnanie, ktoré môže zahŕňať aj viacero noviel naraz.
V našich porovnaniach si rýchlo všimnete zmeny pomocou zvýrazneného textu, ktorý sa ruší a zvýrazneného textu ktorý je nový.

navigacia

Navigácia v zmenách

Navigácia v zmenách Vás prevedie po jednotlivých zmenách v zákone. Navigátor Vám ukáže celkový počet zmien a takisto číslo na ktorú zmenu v poradí Vás naviguje. Takto sa ľahko presúvate od zmeny k zmene, a zároveň sa Vám nestane, že niektorú zmenu vo veľkom zákone prehliadnete.

Monitoring a notifikácie

Denne monitorujeme Zbierku zákonov a upozorníme Vás notifikáciou na email, keď nastane zmena niektorého daňového alebo mzdárskeho zákona. Zapíšte sa na odber notifikáci na tejto stránke.

dennik_danovej_legislativy3

Denník daňovej legislatívy

Z údajov nášho monitoringu daňových a mzdárskych zákonov vytvárame denník zmien aj na našej stránke. Takto si môžete aj spätne pozrieť aké zmeny počas roka nastávajú v chronologickom usporiadaní. Denník nájdete na www.autora.sk/danova-legislativa

obsah_zakona2

Rýchla navigácia cez obsah

Niektoré zákony sú naozaj rozsiahle, preto sme pre Vás vytvorili navigáciu cez obsah ktorý stačí vysunúť a bude vždy po ruke bez ohľadu v ktorej časti zákona sa nachádzate. V obsahu sa dá nezávisle posúvať. V obsahu si rýchlo nájdete § ktorý potrebujete, kliknete naň a text zákona sa na daný § presunie. Viac Vám napovie animovaná ukážka.

historia

História

V zákonoch sa viete prepnúť do starších verzií a môžete využiť aj funkciu porovnávania. K dispozícii máte celú históriu noviel, či úplne znenia zákona v staršom čase.
Historicky si viete pozrieť celý zákon alebo sa môžete prepnúť aj do histórie konkrétneho paragrafu samostatne. Môžete tak napríklad rýchlo nájsť kedy nastala zmena v jednom konkrétnom paragrafe. V každej verzii paragrafu Vám na začiatku avizujeme či tam boli nejaké zmeny a ich počet.

Veľkosť písma

Príjemné čítanie a veľkosť písma

Čítanie ne monitore či mobilnom zariadení je vďaka veľkému písmu a zvolenému fontu príjemná. Máme však aj možnosť meniť veľkosť písma, aby čo najviac vyhovovala Vaším potrebám.

suvisiace_clanky

Súvisiace články

Študujete zákon a nie je Vám úplne jasné čo tým chcel zákonodarca povedať? Kliknite si na súvisiace články a zobrazí sa Vám zoznam odborných článkov, príkladov a komentárov ktoré s daným paragrafom súvisia. Články si môžete kúpiť samostatne, alebo si môžete zakúpiť predplatné AUTORA.sk a mať prístup ku všetkým článkom, príkladom a komentárov našich autorov. V rámci predplatného získate aj pokročilé funkcie na prácu so zákonmi.