§ 69 Osoby povinné platiť daň správcovi dane – komentár DPH

Účinnosť článku (od 1 Jan, 2019 - *) 
Tento článok obsahuje komentár k §69 zákona 222/2004 Zákona o dani z pridanej hodnoty, príklady a súdne rozhodnutia. Celý obsah komentára k dani z pridanej hodnoty nájdete tu.

Základnú skupinu osôb, ktoré sú povinné platiť daňovému úradu daň z pridanej hodnoty (§69 ods.1 zákona o DPH) zahrnutú v cenách dodávaných tovarov a dodávaných služieb, tvoria platitelia dane registrovaní daňovými úradmi podľa §4, §4a, §5 a §6 zákona o DPH. Ide o tuzemské a zahraničné osoby, ktoré dodávajú v tuzemsku tovary a služby (miesto dodania je v tuzemsku podľa § 13 až 16 zákona o DPH) a pri týchto dodávkach im vzniká daňová povinnosť.

Z dôvodu, aby sa v tuzemsku nemuseli registrovať pre daň zahraniční podnikatelia (podnikatelia, …

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

10

12€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.
Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.Autor článku

  • Ing. Zdenka Jablonková
  • Ing. Zdenka Jablonková
    Je dlhoročnou odborníčkou v oblasti dane z pridanej hodnoty a zaoberá sa ňou od jej zavedenia v Slovenskej republike 1. januára 1993.

Komentáre su uzatvorené.