Predaj hnuteľnej veci, napr. auta, a oslobodenie od dane z príjmov.

Obsah
0.21 strany
Fyzická osoba vlastní motorové vozidlo, ktoré nemala zaradené v obchodnom majetku. Rozhodla sa motorové vozidlo predať po 3 rokov od nadobudnutia. Pôjde o príjem oslobodený od dane z príjmov?

Riešenie:

Áno pôjde, pretože u príjmoch z predaja hnuteľných vecí ktoré neboli zahrnuté do obchodného majetku sa netestuje čas, kedy nadobudla fyzická osoba takúto vec a tento príjem je oslobodený podľa  §9 ods.1 pism. c) .

Článok si môžete zakúpiť samostatne, alebo si môžete predplatiť prístup ku všetkým článkom.

Kúpiť článok samostatne

 

8

9.6€ s DPH

Zakúpením článku získaváte časovo neobmedzený prístup k danému článku a komentárom.




Ročné predplatné

 

9.99

mesačne
11.99€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Ročné predplatné platíte 12 mesiacov vopred jednou sumou.



Mesačné predplatné

s viazanosťou*

11.90

mesačne
14.28€ s DPH

Prístup ku všetkým článkom za jedno predplatné. Mesačné predplatné Vám pravidelne odpočítame z platobnej karty. Viazanosť je 12 mesiacov.



Autor článku

  • Ing. Vladimír Ozimý
  • Ing. Vladimír Ozimý
    Člen slovenskej komory daňových poradcov, lektor, autor viacerých odborných článkov v odborných publikáciach.